Menu
Menu
Ważne strony
Msze Święte:
NIEDZIELA: 8:00; 10:00; 12.00 (dzieci); 16:00 (młodzież)
{kaplica w Osówce: g. 9:00}
DNI POWSZEDNIE: 7:00; 17:30
KANCELARIA PARAFIALNA:
poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16:00-17:00
SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:
Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16:00
Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12:00
Rok 2022
Odnowienie Zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej przez Wspólnotę Parafialną
Orędzie Fatimskie wzywa do modlitwy, zwłaszcza różańcowej oraz do pokuty w intencji wynagradzania za grzechy innych, za grzechy współczesnego świata - mówił ks. kan. Krzysztof Graczyk, który przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu i Mszy św. w kolejną rocznicę szóstego objawienia się Matki Bożej dzieciom fatimskim. Przed mszą św. odmówiony został różaniec fatimski. Wierni w procesji przeszli z cmentarza parafialnego pod nowo postawione figury: figurę Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci fatimskie. Po nabożeństwie fatimskim ks. Proboszcz poświęcił nowo ustawione figury, które zostały postawione jako wotum wdzięczności za opiekę MB Fatimskiej i Dzieci Fatimskich nad naszą wspólnotą parafialną przy katedrze krótko po objawieniach Maryi w Fatimie. Następnie został ponowiony akt zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej całej wspólnoty parafialnej. Takiego aktu zawierzenia dokonał ks. Proboszcz rok temu w Fatimie na głównej Mszy Św. 15 sierpnia.
W krótkim rozważaniu po poświęceniu figur celebrans wskazywał, że Fatimskie Orędzie przekazane przez Matkę Bożą wykazuje podobieństwo do Orędzia Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Ojca Pio i św. Jana Pawła II. Orędzie Fatimskie przekazane przez Matkę Bożą i orędzia przekazane przez świętych sprowadzają się do nadziei obwieszczającej światu ratunek, którym jest nadzieja Miłosierdzia Boga – podkreślił celebrans. Stwierdził, że światu zagraża niebezpieczeństwo, przed którym może go uratować tylko Bóg. Zagrożeniem jest zło, jakie kryje się w grzechach popełnianych przez współczesnych ludzi. Grzech stał się jakby sposobem ich życia. Nie zdają sobie sprawy ze zła grzechu i uważają go za postęp i nowoczesność.
Maryja przyszła do Fatimy, aby ludziom otworzyć oczy na zło grzechu. „Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami” – mówiła do dzieci fatimskich. Podkreśliła też coś bardzo zastanawiającego, mianowicie, że grzech nie tylko obraża Boga, ale rani także Jej Niepokalane Serce – mówił celebrans. Zaznaczył, że Orędzie Fatimskie wzywa świat do pokuty. Pokuta jest nieodzownym elementem nawrócenia. Trzeba się nawrócić, aby otworzyć się na przyjęcie łaski Miłosierdzia. Podkreślił, że Orędzie Fatimskie w procesie nawrócenia akcentuje wartość pokuty zastępczej. Orędzie Fatimskie jest apelem o pokutę i modlitwę w zastępstwie tych, którzy grzeszą, ale do głowy im nie przyjdzie, by się modlić, a już mowy nie ma, by pokutować. Pokuta, bez której nie ma nawrócenia jest zapomniana jeszcze bardziej niż modlitwa. Ludzie słuchają, gdy mówi się im o Miłosierdziu Bożym, ale nie lubią słuchać, gdy ich ktoś wzywa do pokuty – stwierdził celebrans. Wskazał, że Orędzie Fatimskie kładzie większy nacisk na modlitwę i pokutę. Następnie była sprawowana msza święta kończąca całą uroczystość w naszej wspólnocie parafialnej.